Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-pedagogiczne.pl/kursy/4866716/studia/podyplomowe/nauczanie-przedmiotow-zawodowych-w-ramach-branzy-audiowizualnej-aud/src-BlogNauczAudiowiz

Branża audiowizualna odgrywa dużą rolę w naszym życiu. W końcu obraz i dźwięk to dzisiaj najważniejsze nośniki informacji. Kiedy mamy wolną chwilę oglądam telewizję. Do wykonywania codziennych czynności czy podczas jazdy samochodem słuchamy radia. A dla relaksu włączamy serial albo film. Ta branża jako ogół rozwija się bardzo szybko i co chwile możemy zobaczyć nowe rozwiązania. Co to oznacza dla nas? Zapotrzebowanie na pracę…

Z tej dziedziny uczyć się można już w szkole ponadpodstawowej. Dzisiaj spora część młodzieży wybiera szkołę ponadpodstawową, po której może już iść do pracy dzięki uzyskanemu zawodowi. Jest to możliwe poprzez naukę w szkole zawodowej albo technikum o profilu związanym z branżą audiowizualną. Zwiększone zainteresowanie klasami o tym profilu prowadzi do tego, że potrzebni są wykwalifikowani nauczyciele. I to jest szansa dla Ciebie. Jeśli już pracujesz jako nauczyciel, ale chcesz nauczać większą liczbę godzin, albo dopiero uczysz się, aby być pedagogiem, wstrzelenie się w kierunek, którym zainteresowana jest młodzież będzie świetną szansą zawodową.

Nie musisz uczyć się od podstaw. Jeśli już masz wykształcenie wyższe i przygotowanie pedagogiczne możesz zapisać się na studia podyplomowe Nauczanie przedmiotów zawodowych w ramach branży audiowizualnej (AUD) w Gdańsku. Jeśli nie pasuje Ci studiowanie w tym mieście, nic nie szkodzi. Uczelnia, która oferuje te studia prowadzi również zajęcia online. Jest to Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego, którą wyróżnia między innymi fakt, że ta placówka działa już od ponad 20 lat. Oprócz tego posiada wydany certyfikat jakości ISO, co też może przekonać nas, że nauka tutaj jest wartościowa.

Bardzo ważne jest jednak, że studia są prowadzone na podstawie Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela. Dzięki temu mamy pewność, że po ich ukończeniu na tej uczelni, będziemy mogli podjąć pracę w szkole i uczyć przedmiotów zawodowych, w których właśnie się wykształciliśmy.