Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-pedagogiczne.pl/kursy/4866737/studia/podyplomowe/nauczanie-przedmiotow-zawodowych-w-ramach-branzy-chemicznej-chm/src-BlogNauczChemiczna

Mimo że Chemia uchodzi za jeden z najtrudniejszych przedmiotów w szkole, to jest sporo osób, które postanowiły kształcić się w szkole związanej z profilem chemicznym, a nawet poszły na studia, aby studiować w tej dziedzinie. Mając wykształcenie w branży chemicznej można pracować w wielu gałęziach usług, np. jako specjalista medycyny lub kosmetyki, czy też w różnego rodzaju laboratoriach. Może to być praca przy analizie, ale też w laboratoriach choćby pracujących nad szczepionkami. Co ciekawe w wielu instytucjach nadzorujących zatrudnia się też osoby z wykształceniem w zakresie chemii w roli nadzorcy i kontrolera nad substancjami wprowadzanymi na rynek czy nawet nowymi produktami. Także praca w urzędach ochrony środowiska wymaga wykształcenia chemicznego. Zatem wykształcenie w tej dziedzinie może dać nam szerokie możliwości. Oczywiście po studiach chemicznych można też zdobyć wykształcenie pedagogiczne i uczyć młodzież lub studentów.

Nauczyciele, którzy uczą przedmiotów ścisłych mogą też pokusić się o uzyskanie dodatkowego wykształcenia, które pozwoli im uczyć przedmiotów zawodowych na przykład w ramach nauki w szkole z branży chemicznej. Szkoły zawodowe i technika cieszą się dużym powodzeniem. Zwłaszcza te ostatnie. Otrzymać można w nich specjalistyczną wiedzę, a po zakończeniu nauki zdać egzamin państwowy i posługiwać się tytułem technika, co jest bardzo kuszące dla młodzieży.

Jeśli chcesz uczyć przedmiotów zawodowych, możesz zapisać się na studia podyplomowe Nauczanie przedmiotów zawodowych w ramach branży chemicznej (CHM) w Gdańsku. Jeżeli nie pasuje Ci nauka w tym mieście, możesz zapisać się do Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego, która oferuje ten kierunek studiów w modelu online. Nauka przez Internet jest akceptowana przez MEN, a sama uczelnia spełnia wymagania MNiSW i ma prawo kształcić między innymi nauczycieli. Choć uczymy się w wygodny sposób przez Internet, to nabyta wiedza będzie zgodna z podstawą programową. A to ma naprawdę ogromne znaczenie, jeśli chcemy zdobyć pełne wykształcenie, niezbędne dla nauczycieli.