Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-pedagogiczne.pl/kursy/4866791/studia/podyplomowe/nauczanie-przedmiotow-zawodowych-w-ramach-branzy-elektroenergetycznej-ele/src-BlogNauczElektroenerg

Branża elektroenergetyczna w Polsce rozwija się bardzo dobrze. Wręcz na tyle dobrze, że nawet duże grupy energetyczne w Polsce mają problem z rekrutowaniem nowych pracowników. Silne ekonomicznie przedsiębiorstwa cały czas poszukują wykwalifikowanych pracowników. Inwestują w rozwój, nowe technologie i modernizację sieci. A co za tym idzie są po prostu wypłacalne. Dlatego wiele osób wiąże swoją przyszłość właśnie z branżą elektroenergetyczną. Potrzebni są nie tylko pracownicy fizyczny do wykonywania sieci elektrycznych, ale też inżynierowie. Zatem każda osoba zainteresowana tą branżą znajdzie pracę.

Jednak również nauczyciele powinni być zainteresowani branżą elektroenergetyczną. Dlaczego? Ktoś przecież musi wykształcić pokolenie młodych osób, które chcą pracować w tej dziedzinie. Nauczyciel szkół zawodowych i technicznych to pierwsza linia nauki. W takich szkołach można nauczyć się zawodu i pozyskać uprawnienia do jego wykonywania. Dodatkowo po ukończeniu technikum można nie tylko zdawać państwowy egzamin i zostać technikiem, ale też zdawać maturę, a potem kontynuować naukę na studiach inżynierskich. Wszystko jednak zaczyna się od szkoły ponadpodstawowej.

Z racji tego, że obecnie coraz więcej młodych osób interesuje się pozyskaniem zawodu lub wiedzy specjalistycznej już na poziomie szkoły ponadpodstawowej, potrzeba też nauczycieli, którzy mogli by uczyć przedmiotów zawodowych. Szkoły bardzo często zatrudniają nauczycieli, którzy mają uprawnienia do nauczania kilku przedmiotów. Jest to dla placówki wygodne, ponieważ jeden nauczyciel może prowadzić kilka lekcji. Jeśli chcesz uczyć przedmiotów zawodowych nie musisz studiować elektroniki czy energetyki. Wystarczy, że ukończysz studia podyplomowe Nauczanie przedmiotów zawodowych w ramach branży elektroenergetycznej (ELE) w Łodzi. Dadzą Ci one uprawnienia do nauczania przedmiotów zawodowych.

Ten kierunek studiów dostępny jest też online w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego. Ta Uczelnia spełnia wymagania MNiSW i może uczyć między innymi nauczycieli. Program nauczania studiów online również oparty jest o podstawę programową układaną przez Ministerstwo, a więc uczymy się na nich tego samego, co na studiach tradycyjnych. Po prostu metoda nauki jest nowoczesna i pozwala przystąpić do studiów każdej osobie, która chce się uczyć, a nie ma czasu na studia weekendowe czy dzienne.