Nauczanie przedmiotów zawodowych w ramach branży elektroenergetycznej (ELE) online

Ostatnia aktualizacja artykułu: 12 kwietnia 2021

Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-pedagogiczne.pl/kursy/4866791/studia/podyplomowe/nauczanie-przedmiotow-zawodowych-w-ramach-branzy-elektroenergetycznej-ele/src-BlogNauczElektroenerg

W jaki sposób nauczyciele mogą podnieść swoje miesięczne zarobki? Najprostszym sposobem jest prowadzenie zajęć z dodatkowego przedmiotu. Jednak, aby było to możliwe trzeba ukończyć studia podyplomowe na określonym kierunku. W ten sposób można zdobyć wymagane kwalifikacje i wiedzę przedmiotową. Bardzo ciekawą ofertę w tym zakresie oferuje Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego. Uczelnia ta działa z sukcesami od prawie 20 lat i nieustannie rozwija swoje usługi, aby coraz lepiej były dopasowane do potrzeb studentów. Aktualnie osoby rozpoczynające dodatkowe kształcenie zwracają uwagę na oszczędność pieniędzy i czasu – te dwa punkty WSKZ realizuje w 100-procentach oferując kształcenie przez Internet.

Interesującym kierunkiem, który proponuje Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego jest nauczanie przedmiotów zawodowych w ramach kształcenia – branża elektroenergetyczna (ELE) online. Zajęcia trwają 3 semestry, które podzielono na 410 godzin, w tym zawarte jest 90 godzin praktyki pedagogicznej. Program realizowany jest przez Internet, co sprawia, że dla osób aktywnych zawodowo i młodych rodziców jest to bardzo duża zaleta. Mogą oni bez problemu pogodzić naukę z pracą. Ponadto studia online to duża oszczędność czasu. Nie trzeba dojeżdżać do innego miasta na uczelnię, zajęcia można realizować w dowolnie wybranym momencie. Warto zaznaczyć, że wszystkie kierunki studiów realizowane na Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego są prowadzone zgodnie z aktualnie obowiązującym Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z lipca 2019 roku.

Adresatami studiów na kierunku: nauczanie przedmiotów zawodowych w ramach kształcenia – branża elektroenergetyczna są wszystkie osoby, które chcą zdobyć wiedzę merytoryczną, metodyczną i dydaktyczną dotyczącą tej branży, a także nauczyciele chcący wzmocnić swoją pozycję na rynku i wykorzystać cały ich potencjał. W trakcie nauki studenci zostaną wyposażeni w wiedzę niezbędną do realizowania treści, które są zawarte w podstawie programowej, a także w wiedzę z zakresu dydaktyki przedmiotu na danym etapie. W trakcie praktyk zgromadzą wiedzę, która dotyczy pracy dydaktyczno – wychowawczej nauczyciela, która obok wiedzy przedmiotowej stanowi najważniejszy element w prowadzeniu zajęć. Odnosi się to m.in. do celów programowych, ich realizacji na przestrzeni 1 semestru lub całego roku szkolnego, a także metod pracy z uwzględnieniem aspektów psychologicznych, tj. motywowanie, nagradzanie i monitorowanie pracy uczniów w czasie lekcji.

Dużą zaletą WSKZ jest to, że nie trzeba czekać na zebranie się grupy, aby rozpocząć naukę. Można rozpocząć studia od razu po zapłaceniu czesnego. Ponadto dyplom, który otrzyma absolwent jest taki sam jak dyplomy osób, które ukończyły studia tradycyjne.