Nauczanie przedmiotów zawodowych w ramach branży górniczo-wiertniczej (GIW) Kraków

Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-pedagogiczne.pl/kursy/4866837/studia/podyplomowe/nauczanie-przedmiotow-zawodowych-w-ramach-branzy-gorniczo-wiertniczej-giw/src-BlogNauczGórnik

Studia podyplomowe to świetny sposób dla każdego na poszerzenie swojej wiedzy lub zdobycie nowego zawodu. Są jednak osoby, które częściej niż inne korzystają z takiej możliwości. Między innymi są to nauczyciele, na których w ciągu kariery zawodowej czeka naprawdę wiele zmian. Raz uzyskane kwalifikacje zawodowe uprawniają do pracy przez cały czas, ale przez wzgląd na nowe rozporządzenia MEN w ramach klasyfikacji zawodu i nowelizacji programu edukacji , nauczyciele zobligowani są do spełniania aktualnych wymagań.

Także kandydaci na nauczycieli muszą bacznie sprawdzać dokumenty wydawane przez MEN, aby wiedzieć, czy ich studia będą przydatne, a może czy nie trzeba będzie podjąć jakiegoś kursu dodatkowo. A to nie wszystko. Zmienia się też zakres zainteresowań dzieci i młodzieży i potrzeby rynku pracy. To z kolei wpływa na to, jakie szkoły ponadpodstawowe wybiera młodzież. Jeszcze 10 lat temu większość uczniów jako szkołę średnią wybierało liceum ogólnokształcące. Dzisiaj tendencja się zmieniła, ponieważ na rynku pracy poszukiwani są specjaliści. Zatem o wiele więcej młodych osób zapisuje się do szkół zawodowych czy techników, aby po nich móc od razu pracować.

Tak czy inaczej potrzeba nauczycieli z możliwością prowadzenia przedmiotów zawodowych. Jeśli uczysz przedmiotu ogólnokształcącego, to masz teraz świetną okazję, aby podnieść swoje wykształcenie i uczyć przedmiotów, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Choćby studia podyplomowe Nauczanie przedmiotów zawodowych w ramach branży górniczo-wiertniczej (GIW) w Krakowie dają możliwość po ich ukończeniu nauczania przedmiotów zawodowych. Na ten kierunek można też zapisać się do Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego i studiować online.

Studia przez Internet są bardzo wygodne dla osób pracujących. Można uczyć się w domu, o każdej porze. Zwłaszcza nauczyciele, którzy mają dużo pracy. Ta uczelnia spełnia wymagania MNiSW, a więc poziom nauki oraz program nauczania spełniają wszelkie normy. Natomiast wybierając studia online sami sobie wyznaczamy grafik nauki. Nie musimy uczyć się codziennie po 5 godzin, jeśli nie mamy na to czasu. A więc mając elastyczny grafik możemy uczyć się i pracować,  mogąc szybko zdobyć kwalifikacje do pracy.