Nauczanie przedmiotów zawodowych w ramach branży górniczo-wiertniczej (GIW) online

Ostatnia aktualizacja artykułu: 12 kwietnia 2021

Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-pedagogiczne.pl/kursy/4866837/studia/podyplomowe/nauczanie-przedmiotow-zawodowych-w-ramach-branzy-gorniczo-wiertniczej-giw/src-BlogNauczGórnik

Zawód nauczyciela jest niezwykle specyficzny. Wymaga on ciągłego rozwijania się i poszerzania swojej wiedzy i kwalifikacji. Wszystko po to, aby uzyskać awans zawodowy, a także aby można było nauczać nowego przedmiotu i w ten sposób skompletować cały etat. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest zapisanie się na studia podyplomowe. W Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego znajdziemy studia z niemal każdej specjalizacji, które są wymagane do nauczania przedmiotów w szkołach podstawowych, średnich i zawodowych. Jest to uczelnia, która działa od niemal 20 lat i nieustannie stara się rozwijać i wychodzić na przeciw oczekiwaniom studentów. Ze względu najważniejsze potrzeby studentów (czyli szybkość i ekonomia zdobywania kwalifikacji), wszystkie kierunki studiów są realizowane online. Jest to duże udogodnienie, gdyż nie trzeba dojeżdżać na uczelnię, ani płacić za noclegi, transport czy parking. Jedyne opłaty jakie obowiązują to czesne, jednak warto podkreślić, że jego wysokość jest niezwykle atrakcyjna.

Słuchacze mogą realizować zajęcia w wybranym przez siebie czasie, nie musza sugerować się żadnym z góry narzuconym planem zajęć. Ponadto warto też podkreślić, że nie trzeba czekać aż zostanie utworzona nowa grupa. Naukę można rozpocząć w dowolnym momencie. Program każdego kierunku został opracowany w oparciu o aktualnie obowiązujące Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z lipca 2019 roku, które dotyczy standardów związanych z wykonywaniem zawodu nauczyciela.

Ciekawym kierunkiem, na który warto zwrócić uwagę jest: nauczanie przedmiotów zawodowych w ramach branży górniczo-wiertniczej (GIW) online. Zajęcia trwają 3 semestry, które podzielono na 410 godzin. Celem kształcenia jest przygotowanie nauczycieli do nauczania różnych przedmiotów zawodowych związanych z branżą górniczo-wiertniczą, a także przygotowanie do skutecznego nauczania w szkołach z wykorzystaniem nowoczesnych metod kształcenia. Studenci zostaną wyposażenie w wiedzę merytoryczną, dydaktyczną i metodyczną. Adresatami kierunku są przede wszystkim nauczyciele, którzy chcą w pełni wykorzystać swój potencjał i doświadczenie oraz chcą wzmocnić swoją pozycję na rynku edukacyjnym.