Nauczanie przedmiotów zawodowych w ramach branży leśnej (LES) online

Ostatnia aktualizacja artykułu: 12 kwietnia 2021

Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-pedagogiczne.pl/kursy/4866739/studia/podyplomowe/nauczanie-przedmiotow-zawodowych-w-ramach-branzy-lesnej-les/src-BlogNauczLES

Nauczyciel, aby utrzymać dobrą pozycję na rynku i móc skompletować cały etat, koniecznie musi poszerzać swoje kwalifikacje zawodowe. Dzięki temu ma szansę uzyskać awans zawodowy lub nauczać dodatkowego przedmiotu. Wiąże się to także z większymi zarobkami. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest zapisanie się na studia podyplomowe. Niezwykle ciekawą ofertę proponuje Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego. Jest to bardzo rozpoznawalna w branży edukacyjnej uczelnia, która działa na rynku od blisko 20 lat. Wyróżnia ją nie tylko znak jakości ISO, ale przede wszystkim realizacja wszystkich kierunków zajęć w formie online. Studenci nie musza przestrzegać określonego planu lekcji, dzięki czemu nauka w żaden sposób nie koliduje z pracą zawodową. Program można zrealizować w wybranym przez siebie czasie. Nie trzeba też dodatkowo płacić za transport, parking, noclegi czy obiady. Warto podkreślić, że każdy kierunek studiów jest realizowany w oparciu o Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z lipca 2019 roku.

Osoby zainteresowane nauczaniem leśnictwa i ochrony środowiska powinny przyjrzeć się studio z zakresu: nauczanie przedmiotów w ramach branży leśnej (LES) online. Adresatami tego kierunku są osoby, które chcą zdobyć wszechstronne przygotowanie do nauczania różnych przedmiotów zawodowych związanych z branżą leśną, a także nauczyciele czynni zawodowo, chcący w pełni wykorzystać swój potencjał i wzmocnić swoją pozycję na rynku edukacyjnym.

Nauka trwa przez trzy semestry, które podzielono na 410 godzin (w tym 90 godzin zajęć praktycznych w szkole). W trakcie studiów słuchacze zostaną przygotowani do nauczania przedmiotów zawodowych, które są powiązane z branżą leśną, a także zdobędą wiedzę i umiejętności, pozwalające skutecznie przekazywać wiedzę uczniom i wykorzystywać w swojej pracy nowoczesne metody kształcenia. Celem nauczania jest także przekazanie wiedzy merytorycznej związanej z branżą leśną, a także wiedzy dotyczącej dydaktyki przedmiotu. W trakcie praktyk słuchacze będą mogli gromadzić nowe doświadczenia dydaktyczno-wychowawcze. Jest to bardzo ważne w kontekście późniejszej, samodzielnej pracy zawodowej w szkołach, na różnych szczeblach edukacji.