Nauczanie przedmiotów zawodowych w ramach branży leśnej (LES) Szczecin

Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-pedagogiczne.pl/kursy/4866739/studia/podyplomowe/nauczanie-przedmiotow-zawodowych-w-ramach-branzy-lesnej-les/src-BlogNauczLES

Wbrew pozorom branża leśna w Polsce ma się naprawdę dobrze. Świetnie rozwijają się parki krajobrazowe i narodowe, które co roku przyciągają tłumy turystów, nie tylko z kraju, ale i z za granicy. Takie miejsca potrzebują też nadzoru i kontroli przez osoby obeznane z naturą i leśnictwem. Także lasy państwowe muszą być chronione oraz zarządzane w odpowiedni sposób. Jednak co ma do rzeczy branża leśna do edukacyjnej? Otóż okazuje się, że w branży leśnej najchętniej zatrudniane są osoby, które ukończyły już specjalistyczną szkołę.

Jeśli jest popyt na jakiś zawód, to większa ilość młodzieży chce się w nim kształcić. Oznacza to, że jeśli pojawia się zapotrzebowanie na leśników czy pracowników zatrudnianych w branży leśnej na różnych stanowiskach, to też młodzież będzie chętniej kształcić się w szkołach zawodowych czy technikach, które umożliwiają zdobycie tego zawodu. A dla Ciebie jako nauczyciela jest to świetna okazja, aby zdobyć nową możliwość pracy. W tym celu wystarczą ukończone studia wyższe i dodatkowa specjalizacja – nie tylko aktywni zawodowo nauczyciele, ale nawet osoby, które dopiero się uczą, mogą pracować w oświacie. Warto więc ukończyć chociaż dodatkowo studia podyplomowe w dziedzinie, której dzieci i młodzież teraz chętnie się uczą. A skoro dużo osób interesuje się branżą leśną, to właśnie do nauki tych przedmiotów dobrze jest się przygotować.

Umożliwiają to studia podyplomowe Nauczanie przedmiotów zawodowych w ramach branży leśnej (LES) w Szczecinie. Ten kierunek można również studiować online w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego. Nie każda osoba może sobie pozwolić na studiowanie w tym mieście lub też na dojazdy, dlatego nauka przez e-learning może być bardziej korzystnym rozwiązaniem. Nauczyciele muszą jednak spełniać normy MEN co do wykształcenia. Studiując na tej uczelni nie ma obaw o poziom czy spełnianie wymagań. Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego działa zgodnie z wytycznymi MNiSW, a sam e-learning jest dopuszczany jako metoda nauki przez MEN. Oznacza to, że studiując na tej uczelni ukończymy studia, po których faktycznie będziemy mogli pracować jako nauczyciel.

Studia online mają tę samą podstawę programową, która przygotowywana jest dla konkretnego zawodu. Jednak tutaj nie mamy ustalonego planu zajęć. Sami go sobie układamy, a więc studia można łatwo pogodzić z pracą zawodową.