Nauczanie przedmiotów zawodowych w ramach branży mechanicznej (MEC) Kraków

Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-pedagogiczne.pl/kursy/4866748/studia/podyplomowe/nauczanie-przedmiotow-zawodowych-w-ramach-branzy-mechanicznej-mec/src-BlogNauczMech

Nauczyciele muszą być przygotowani na zawodowe zmiany i nowe wyzwania. Wiele zmian wprowadziło najnowsze Rozporządzenie MEN w sprawie szczegółowych wymagań dotyczących wykształcenia nauczycieli. Dziś są to nie tylko ukończone studia wyższe, bowiem jako część niezbędnych kwalifikacji uznaje się przygotowanie pedagogiczne i studia podyplomowe. Po zmianie systemu nauczania i zlikwidowaniu gimnazjum można też zauważyć, że spora część młodzieży zamiast ponadpodstawowych szkół ogólnokształcących wybiera szkoły zawodowe i technika, co wymusza dodatkowe kształcenie nauczycieli i pedagogów. Dlaczego?

Otóż obecnie młodzież ma bardzo duży dostęp do różnego rodzaju informacji. W tym o popularnych zawodach czy też niszach. Większość młodych osób dość szybko decyduje się wybrać konkretny zawód. Konsekwencją tego zjawiska jest większa potrzeba nauczycieli do szkół zawodowych i technicznych, którzy mogą prowadzić lekcje z przedmiotów zawodowych. Im więcej szkoła przyjmie uczniów, tym więcej będzie potrzebować wykwalifikowanych nauczycieli. Na szczęście nie musisz zaczynać swojej edukacji od nowa. Jeśli już pracujesz jako nauczyciel przedmiotowy, albo dopiero skończyłeś studia, ale masz odpowiednie wykształcenie, aby w szkolnictwie podjąć pracę, wystarczą Ci studia podyplomowe.

Mogą to być na przykład studia podyplomowe Nauczanie przedmiotów zawodowych w ramach branży mechanicznej (MEC) w Krakowie, o ile marzy Ci się praca w szkole z branży mechanicznej. Obojętnie czy będzie to szkoła zawodowa czy technikum, będziesz mógł prowadzić w niej lekcje, po skończeniu takich studiów. Oferuje je Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego, która realizuje też studia online. Oznacza to, że jeśli nie pasują Ci studia w Krakowie, to wcale nie musisz tam studiować. Możesz po prostu zapisać się na studia online na uczelni, która działa już od ponad 20 lat. A do tego tutaj studia są prowadzone na podstawie Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela. Masz więc pewność, że zdobyte kwalifikacje i wiedza będą dostosowane do wymogów zawodu i rynku pracy.