Nauczanie przedmiotów zawodowych z obszaru Gastronomicznego Gdańsk

Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-pedagogiczne.pl/kursy/960/studia/podyplomowe/nauczanie-przedmiotow-zawodowych-w-ramach-obszaru-gastronomicznego/src-BlogNauczGastr

Planując karierę zawodową nie możemy jasno powiedzieć, że zawsze będziemy pracować w jakimś zawodzie. Wiele okoliczności sprawia, że możemy zmienić podejście do swojej pracy lub też, aby dalej ją wykonywać będziemy potrzebowali nowych kwalifikacji. Właśnie w takiej sytuacji nie raz są nauczyciele. Choć osoby, które nauczają języka polskiego czy matematyki mogą być niemal pewne, że ich praca będzie zawsze potrzebna, to nauczyciele innych przedmiotów często muszą kwalifikacje zmieniać.

Jednakże każdy nauczyciel może dodatkowo zapisać się na studia podyplomowe, które pozwolą mu nauczać innego przedmiotu. Dzięki temu będzie można uzyskać więcej godzin pracy lub nawet zmienić miejsce pracy na inne. Obecnie popularne wśród młodzieży stały się szkoły zawodowe i profile, po których można uzyskać konkretny zawód i większe szanse na zatrudnienie. Właśnie dlatego profile zawodowe są bardziej popularne. Dla nauczycieli oznacza to konieczność uzyskania kwalifikacji zawodowych pozwalających na nauczanie przedmiotów z węższych dziedzin.

Mogą w tym pomóc studia podyplomowe, np. Nauczanie przedmiotów zawodowych w ramach obszaru Gastronomicznego w Gdańsku. Dają one kwalifikacje, aby móc pracować w szkołach ponadpodstawowych ucząc przedmiotów zawodowych z gastronomii. Na takie studia można zapisać się w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego również w formie online. Oznacza to, że studiować będziemy przez Internet. Dzięki temu nie trzeba będzie nawet wychodzić z domu lub brać wolnych dni z pracy, aby zdobyć nowe uprawnienia.

WSKZ działa już od ponad 20 lat i posiada certyfikat ISO, który jest potwierdzeniem wysokiej jakości usług edukacyjnych. Co ważniejsze, studia są tu prowadzone na podstawie Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela. Dzięki temu mamy pewność, że po ich ukończeniu nasze wykształcenie będzie zgodne z wymaganiami ministerstwa, co ułatwi znalezienie nowego miejsca pracy lub własny rozwój w ramach jednej specjalizacji.