Pedagogika leczniczo-terapeutyczna online

Ostatnia aktualizacja artykułu: 9 kwietnia 2021

Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-pedagogiczne.pl/kursy/658/studia/podyplomowe/pedagogika-leczniczo-terapeutyczna/src-BlogPedLeczTer

Wielu nauczycieli i pedagogów regularnie się dokształca przez udział w szkoleniach czy kursach organizowanych dla nich nawet przez szkoły, w których pracują. Ma to na celu zapewnienie im rozwoju osobistego i wykształcenia, a co za tym idzie, wysoki poziom nauczania czy też odpowiednie podejście do nauczania uczniów, w tym tych ze specjalnymi potrzebami. Dużo nauczycieli wybiera też studia podyplomowe Pedagogika leczniczo – terapeutyczna online, ponieważ poszerzają one wiedzę na temat pracy z uczniami chorymi czy też cierpiącymi na różne zaburzenia.

Taki kierunek studiów można znaleźć w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego, gdzie nauka odbywa się przez platformę e-learningową. Co oznacza, że studiujemy przez Internet. Daje nam to możliwość łączenia pracy zawodowej i nauki na studiach bez wyrzeczeń. Ten model i kierunek studiów prowadzony jest na podstawie Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela. Dlatego też na tej uczelni studiuje wielu nauczycieli i pedagogów, nawet tak specjalistyczne kierunki jak pedagogika specjalna, czy pedagogika leczniczo-terapeutyczna. Uczelnia działa już od 20 lat, dzięki czemu zapewnia wysokie standardy kształcenia dostosowane do wymagań ministra.

Gdzie można pracować po takich studiach? Nie tylko w szkołach, ale też na podstawie tych kwalifikacji i nabytej w toku studiów wiedzy można prowadzić zajęcia edukacyjne i terapeutyczne w innych placówkach. Po pedagogice leczniczo-terapeutycznej, uzyskuje się też kwalifikacje do prowadzenia zajęć opiekuńczo-wychowawczych i rehabilitacyjnych z dziećmi i młodzieżą, którzy są przewlekle lub nawet terminalnie chorzy i nie mogą uczęszczać na lekcje do szkoły. Osoba z tym wykształceniem może z powodzeniem prowadzić też zajęcia z osobami, które są niepełnosprawne ruchowo czy też mają zdiagnozowane choroby psychosomatyczne. Oprócz szkół, w tym szkół specjalnych i integracyjnych może prowadzić zajęcia też w ośrodkach leczniczych, czy zakładach opiekuńczo-leczniczych, albo prowadzić lekcje z uczniami mającymi tok nauczania indywidualny ze względu na chorobę i trudności. Jak więc widać, takie kwalifikacje dają szerokie możliwości pracy z dziećmi i młodzieżą, które chcą się uczyć, ale z różnych powodów nie mogą uczęszczać do szkoły.