Pedagogika szkolna z psychopedagogiką kreatywności Katowice

Ostatnia aktualizacja artykułu: 9 kwietnia 2021

Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-pedagogiczne.pl/kursy/529/studia/podyplomowe/pedagogika-szkolna-z-psychopedagogika-kreatywnosci/src-BlogPedSzkolna

Wbrew pozorom bycie nauczycielem nie oznacza tylko przekazywanie informacji z zakresu swojego przedmiotu. Nauczanie z danej dziedziny może nie być skuteczne, gdy uczniowie nie słuchają, bo mają swoje problemy. Jak sprawić, aby wszystkie dzieci uczyły się dobrze? Proces nauki należałoby rozpocząć od diagnozowania indywidualnych potrzeb uczniów. Taką wiedzę powinien mieć każdy nauczyciel, a przede wszystkim pedagog czy nawet psycholog szkolny, którzy odpowiadają za potrzeby uczniów nie tylko w zakresie edukacyjnym.

Jeśli chcesz zdobyć wiedzę w tym zakresie, przydatne dla Ciebie mogą być studia podyplomowe pedagogika szkolna z psychopedagogiką kreatywności w Katowicach. Jeżeli nie pasuje Ci to miasto lub też nie zdążyłeś na rekrutację nic nie szkodzi. Ten sam kierunek studiów dostępny jest w modelu online w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego. Dlatego każda osoba, która chce się uczyć i zdobyć kwalifikacje zawodowe, ma taką możliwość.

Ważne jest jednak co Ci może zaoferować ten kierunek. Przede wszystkim możesz po nim rozwinąć swoją wiedzę pedagogiczną o umiejętność diagnozowania potrzeb, jakie mają poszczególni uczniowie, ale też wykorzystując tą wiedzę podczas pracy z grupą. Pomoże Ci to znaleźć przyczynę ich ewentualnych niepowodzeń szkolnych. Możesz też zająć się organizowaniem wczesnego wspomagania czy też systemem wspierania rozwoju, a nawet koordynowaniem i wspieraniem innych działań opiekuńczo-wychowawczych, prowadzonych przez szkołę. Co ważniejsze zrozumiesz też, na czym polega organizowanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej, która jest dzisiaj na wagę złota. Nie wszystkie dzieci lubią się zwierzać, a dzięki swoim umiejętnościom będziesz mógł zauważyć, gdy coś się dzieje i w porę zacząć działania. Oczywiście potrzebne są też działania profilaktyczne, które będą dbać o psychofizyczny rozwój dzieci i młodzieży szkolnej.

Na tej uczelni mimo, że można studiować online, to studia są równie kompletne jak studia stacjonarne. Prowadzone są na podstawie Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela. Dlatego zdecydowanie warto postawić na takie studia, które pomogą nam w wykonywaniu naszej pracy na rzecz dzieci i młodzieży, ale też dzięki nim będziemy mogli się rozwijać, a nawet awansować w pracy.