Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-pedagogiczne.pl/kursy/4866677/studia/podyplomowe/przygotowanie-pedagogiczne-dla-psychologow/src-BlogPrzygPsycholog

Wbrew pozorom przygotowanie pedagogiczne to nie tylko kierunek studiów dla nauczycieli. Każdej osobie może się przydać wiedza z zakresu podstaw pedagogiki. Nawet rodzicom. Jednak najczęściej na zajęcia o tej tematyce zapisują się osoby, które będą w pracy potrzebowały poszerzyć wiedzę nt. pedagogiki. Oczywiście najwięcej korzyści ze studiów podyplomowych na kierunku takim jak przygotowanie pedagogiczne odniosą osoby, które pracują lub chcą pracować w placówkach oświatowych.

Są to nie tylko nauczyciele czy pedagodzy szkolni, ale też trenerzy grup sportowych, fizjoterapeuci, doradcy zawodowi czy nawet osoby pracujące w bursach szkolnych. W wielu szkołach zatrudniani są też psychologowie, chociaż mogą oni przyjmować też w poradni psychologicznej. Niestety coraz więcej dzieci i młodzieży diagnozuje się z różnymi schorzeniami czy też potrzebują terapii, aby poradzić sobie ze swoimi problemami. Z tego powodu coraz więcej szkół zatrudnia choć na część etatu psychologa, który może w porę wychwycić zmiany w zachowaniu uczniów i podjąć odpowiednie kroki.

Jednak psycholog mimo ukończenia 5-letnich studiów magisterskich, jeśli chce pracować w placówce oświatowej również musi mieć przygotowanie pedagogiczne. Obecnie można zapisać się na studia podyplomowe Przygotowanie pedagogiczne dla psychologów online w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego. Dzięki studiom przez Internet można je realizować bez brania urlopu w pracy czy też rezerwowania całych weekendów na naukę. Na tej uczelni studia są prowadzone na podstawie Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela. Jednak oznacza to też, że każda inna osoba, które chce pracować w placówce oświatowej będzie po nich mogła to zrobić.

Studia podyplomowe oferowane w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego dedykowane są różnym grupom zawodowym, choć faktycznie oferta dla nauczycieli i pracowników oświaty jest największa. Jest to uczelnia z 20-letnim doświadczeniem oraz wydanym certyfikatem jakości ISO. Dlatego można mieć pewność, że studia na tej uczelni to dobry wybór. Oprócz tego sama metoda nauczania jest świetną alternatywą dla osób, które już pracują i nie mają zbyt wiele czasu na tradycyjne studia.