Rozszerz swoje kompetencje i nauczaj języka polskiego jako obcego

Nauczyciel języka polskiego jako obcego

Studia podyplomowe dają możliwość nabycia nowych umiejętności i uprawnień. To doskonały wybór również dla pedagogów, którzy pragną zwiększyć swoje kwalifikacje, zdobyć awans zawodowy bądź po prostu rozwijać swoje zainteresowania. 

Nowoczesne technologie – ułatwiony proces

Kiedyś podjęcie studiów wiązało się z wieloma wyrzeczeniami – czas spędzony na wykładach, do tego w konkretnych terminach, znacznie ograniczał swobodę łączenia nauki z innymi dziedzinami życia. Osoby posiadające różne zobowiązania – jak na przykład te związane pracą czy rodziną – stawały przed trudnym wyborem, często rezygnując z dalszego kształcenia. Sporym wyzwaniem były również studia podyplomowe – umożliwiają one rozwój osobisty i zawodowy, jednak wiele osób jest wtedy na takim etapie życia, gdy nie starcza już na to czasu – a często i pieniędzy. 

Na szczęście – dzięki nowoczesnym technologiom – stało się to możliwe, i studiów podyplomowych może podjąć się każdy, kto posiada wykształcenie wyższe. Może dalej studiować, rozwijać swoje pasje, zdobywać nowe umiejętności czy kwalifikacje – i to wszystko bez uciążliwego manipulowania kalendarzem i rezygnacji z innych zajęć, bez kosztów dojazdów i innych, związanych ze zjazdami. W jaki sposób się to odbywa?

Studia online – nauka tak, jak chcesz

Obecnie coraz popularniejsza staje się nauka online, znana również jako e-learning. Słuchacze uczą się kolejnych tematów poprzez specjalnie utworzoną do tego celu platformę edukacyjną – mogą z niej korzystać w dowolnym czasie, z każdego miejsca gdzie tylko dostępny jest internet. Wystarczy więc komputer i dostęp do sieci, by móc zwiększać swoje kwalifikacje – wszystko to dopasowując pod własny plan dnia. To Ty decydujesz, w którym momencie i ile czasu poświęcisz w danym dniu na naukę. 

Jakość idzie w parze z postępem

Osobista obecność na Uczelni nie jest już wymogiem – materiały edukacyjne są przygotowane w taki sposób, by były zrozumiałe, czytelne i umożliwiały samodzielną naukę z domu. Nie znaczy to jednak, że w przypadku problemów słuchacz zostaje z nimi sam. Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego od ponad 20 lat rozwija technologie związane z e-learningiem, stale je ulepszając i aktywnie odpowiadając na potrzeby swoich słuchaczy. Mają więc oni możliwość stałego kontaktu ze swoimi opiekunami, pomocą techniczną oraz możliwość konsultacji każdej wątpliwości – wszystko po to, by umożliwić skupienie się na rozwoju, nie martwiąc się o inne aspekty wiążące się z tradycyjnym studiowaniem – i nie tracąc przy tym na jakości kształcenia.Studia podyplomowe - Nauczanie języka polskiego jako obcego i drugiego

Rozwój nauczycieli – teraz to takie proste!

Studia podyplomowe dla nauczycieli to odpowiedź na potrzeby pedagogów wspierania ich w dalszych postępach i rozwoju. Dzięki nauce online mogą dostosować naukę do swojego planu zajęć co sprawia, że uzyskanie nowych kwalifikacji jest zawsze w zasięgu ręki. Mnogość kierunków pozwala na wybranie specjalizacji, które odpowiadają zainteresowaniom słuchaczy bądź aktualnym potrzebom rynkowym. Dzięki temu każdy z nauczycieli znajdzie propozycje dla siebie.

Kierunki odpowiadające aktualnym trendom

Nauczanie języka polskiego jako obcego to aktualnie bardzo poszukiwany kierunek – ze względu na wielokulturowość, która jest obecnie zjawiskiem bardzo rozpowszechnionym. Ludzie migrują i przemieszczają się, zmieniają miejsce pracy czy zamieszkania na inny kraj, chcąc polepszyć swoje warunki lub – po prostu – kierując się zainteresowaniami. Taką tendencję można zaobserwować również w naszym kraju, gdzie od 2010 roku – czyli od momentu wejścia Polski do Unii Europejskiej – ilość pozwoleń na pracę dla cudzoziemców wzrosła 10-krotnie. Obecna sytuacja geopolityczna dodatkowo zwiększa ilość obcokrajowców w Polsce, którzy również wymagają przystosowania językowego. Potrzebni więc są nauczyciele języka polskiego. 

Ile zarabia nauczyciel polskiego?

Średnie zarobki dla nauczycieli polskiego jako języka obcego na rok 2022 wynoszą ok. 4260 zł. Stawki mogą być zróżnicowane – wpływa na to miejsce zatrudnienia, rodzaj szkoły czy ilość etatu. Doświadczenie oraz rodzaj wykształcenia to również czynniki wpływające na wysokość miesięcznych wpływów. Niezależnie od tego, jest to obecnie poszukiwane stanowisko – na pewno więc warto zainteresować się uzyskaniem kwalifikacji do nauczania tego właśnie przedmiotu.