Ostatnia aktualizacja artykułu: 12 kwietnia 2021
Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-pedagogiczne.pl/kursy/4866782/studia/podyplomowe/nauczanie-przedmiotow-zawodowych-w-ramach-branzy-spozywczej-spc/src-BlogNauczSpożywcza
Wielu nauczycieli ciągle się dokształca. Często za sprawą wprowadzania nowych wymagań przez Ministra Edukacji Narodowej, ale oczywiście są też osoby, które po prostu chcą uzyskać nowe wykształcenie, które pozwoli im objąć inne stanowisko pracy. Najczęściej nauczyciele zapisują się na kierunki pedagogiczne oraz nauczanie drugiego i następnego przedmiotu. Dzięki temu mogą uczyć kilku przedmiotów, a to przekłada się na liczbę godzin pracy i ogólne wynagrodzenie.
Popularne są choćby studia podyplomowe Nauczanie przedmiotów zawodowych w ramach branży spożywczej (SPC), które dają możliwość uczenia przedmiotów zawodowych w wielu szkołach ponadpodstawowych. Ten kierunek można znaleźć w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego, uczelni która działa już od ponad 20 lat i posiada certyfikat ISO. Ponadto studia są prowadzone na podstawie Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela.
Czy studia online mają wady? Praktycznie żadnych. Jednak, aby móc uczyć się w ten sposób trzeba mieć stały dostęp do Internetu. W dzisiejszych czasach nie powinno być to jednak niemożliwe. Ponadto w ten sposób uczymy się samodzielnie, a więc sami decydujemy kiedy przystępujemy do nauki i ile materiału na raz opanujemy. Można zajęcia powtarzać tak długo, aż dokładnie zapamiętamy materiał. Do tego można się lepiej skupić w ciszy, gdy inni studenci nam nie przeszkadzają, a więc sama nauka jest bardziej efektywna. Dla wielu osób największym plusem jest właśnie możliwość uczenia się o dowolnej porze. Może to być późnym wieczorem albo też wcześnie rano. Sami wybieramy czas, w którym będziemy się uczyć. Dzięki temu bez trudu można dopasować na przykład grafik w pracy zawodowej do naszej nauki. Ucząc się w domu nie ponosimy też kosztów dojazdu na uczelnię. Można więc powiedzieć, że studiowanie w ten sposób jest tańsze i bardziej oszczędne od studiów zaocznych lub stacjonarnych.