Studia podyplomowe nauczanie przedmiotów zawodowych w ramach kształcenia – Branża audiowizualna (AUD)

Ostatnia aktualizacja artykułu: 12 kwietnia 2021

Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-pedagogiczne.pl/kursy/4866716/studia/podyplomowe/nauczanie-przedmiotow-zawodowych-w-ramach-branzy-audiowizualnej-aud/src-BlogNauczAudiowiz

Nauczyciele niejednokrotnie muszą uczyć kilku przedmiotów lub muszą pracować w kilku szkołach na raz, aby pracować przez większą ilość godzin w tygodniu i zebrać pełny etat. Dzięki temu ich miesięczne zarobki wzrastają i mogą oni żyć na wyższym poziomie. Ukończenie studiów licencjackich i magisterskich na jednym kierunku, w żadnym wypadku nie zamyka takich możliwości. Wystarczy zdecydować się na studia podyplomowe. Bardzo ciekawą ofertę w tym zakresie posiada Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego. Jest to popularna uczelnia, która z powodzeniem działa już od blisko dwudziestu lat. Warto podkreślić, że nieustannie dąży ona do rozwoju i stworzenia oferty, która będzie dogodna dla studentów. Nowe technologie umożliwiły prowadzenie studiów podyplomowych online. Dzięki temu osoby, które są czynne zawodowo, mogą bez problemu pogodzić naukę z realizowaniem obowiązków zawodowych. Studia przez Internet mogą być realizowane w dowolnym momencie, nie trzeba się sugerować ustalonym z góry planem zajęć. Ponadto kandydaci nie muszą czekać, aż zostaną utworzone grupy. Aby rozpocząć naukę trzeba się tylko zalogować do systemu i dokonać opłaty.

Jeśli zamierzamy podnieść swoje kwalifikacje potrzebne do prowadzenia zajęć z dziedziny audiowizualnej niezbędne będzie zapisanie się na kierunek: nauczanie przedmiotów zawodowych w ramach kształcenia – branża audiowizualna (AUD) online. Konsoliduje on wiedzę i umiejętności z zakresu filmu, radia, telewizji – od metod i technik przetwarzania dźwięku i obrazu, zastosowania urządzeń, kwestii prawnych, rozpowszechniania dzieł cyfrowych do produkcji projektów w sztuce audiowizualnej.

Studia realizowane są przez trzy semestry, które podzielono na 320 godzin zajęć teoretycznych i 90 godzin praktyk. Adresatami studiów są osoby, które chcą uzyskać rzetelne przygotowanie do nauczania przedmiotów zawodowych związanych z branżą audiowizualną, a także nauczyciele, którzy pragną zdobyć wiedzę merytoryczną i dydaktyczną dotyczącą tej branży. Celem nauczania jest wyposażenie studentów w wiedzę merytoryczną, która jest niezbędna do realizacji treści kształcenia, które są zawarte w podstawie programowej, a także w wiedzę, dotyczącą dydaktyki przedmiotu. W trakcie praktyk słuchacze mogą skonfrontować swoją wiedzę z rzeczywistością pedagogiczną. Warto zaznaczyć, że program studiów jest skonstruowany w oparciu o aktualnie obowiązujące Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela. Absolwenci otrzymają dyplom potwierdzający ich kwalifikacje, który jest zgodny z ogólnymi wzorami. Identyczny otrzymują osoby, które kończą studia stacjonarne.