Studia podyplomowe Pedagogika opiekuńczo–wychowawcza – studia uzupełniające po kursie kwalifikacyjnym

Ostatnia aktualizacja artykułu: 9 kwietnia 2021

Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-pedagogiczne.pl/kursy/558/studia/podyplomowepedagogika-opiekunczo-–-wychowawcza-studia-uzupelniajace-po-kursie-kwalifikacyjnym/src-BlogPedOpiek

Bardzo dużo osób zapisuje się na kursy kwalifikacje, które dają nowe uprawnienia. Mogą być przydatne do podjęcia nowej pracy lub też wymagane są do uzyskania awansu zawodowego. Jednakże nie zawsze sam kurs będzie wystarczający. O wiele częściej akceptowane są tytuły naukowe, takie jak uzyskanie stopnia magistra w jakiejś dziedzinie czy choćby świadectwo ukończenia studiów podyplomowych. Same studia podyplomowe cieszą się dużą popularnością, ponieważ aby je podjąć wystarczy mieć ukończone tylko studia I stopnia, oczywiście po ukończeniu kolejnych stopni naukowych, także można zapisać się na tego typu studia.

Między innymi wśród zawodów oświatowych wymagane może być ukończenie nie tylko kursu, ale wręcz studiów, w tym studiów podyplomowych. Jeśli ktoś już ukończył kurs kwalifikacyjny może zapisać się na studia uzupełniające, które jedynie podniosą wiedzę z bardziej specjalistycznych zagadnień oraz po zdaniu testów i egzaminów podniosą kwalifikacje zawodowe jeszcze wyżej. Popularne są w ostatnim czasie studia podyplomowe Pedagogika opiekuńczo–wychowawcza – studia uzupełniające po kursie kwalifikacyjnym, które są dedykowane właśnie osobom, które już ukończyły kurs, ale dla których są to za niskie kwalifikacje i potrzebują ukończonych studiów w tej dziedzinie.

Takie studia znajdziemy w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego. Ponieważ ta uczelnia prowadzi zajęcia przez e-learning, są one dostępne dla każdego bez względu na miejsce zamieszkania. Jest to uczelnia, która ma już 20 lat doświadczenia i wydany certyfikat ISO, a więc można zaufać jej metodom nauczania i cieszyć się świadectwem po ukończeniu studiów. Studia są prowadzone na podstawie Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela.

Wbrew pozorom z takim wykształceniem można pracować nie tylko w szkole jako nauczyciel wychowawca. O wiele więcej miejsc pracy jest dostępnych dla pedagogów ze specjalizacją opiekuńczo – wychowawczą. Oczywiście najwięcej etatów czeka w placówkach oświatowych, gdzie można podjąć pracę jako pedagog szkolny, nauczyciel wychowawcza czy też opiekun na świetlicy szkolnej. Można też dostać pracę w bursach i internatach szkolnych, domach dziecka, domach pomocy społecznej czy placówkach socjoterapeutycznych. Takie osoby są też chętnie zatrudniane w centrach pomocy rodzinie, fundacjach i organizacjach, które zajmują się udzielaniem pomocy dzieciom, całym rodzinom czy po prostu osobom będącym w trudnej sytuacji życiowej.