Studia podyplomowe resocjalizacja i socjoterapia

resocjalizacja i socjoterapia

Ostatnia aktualizacja artykułu: 21 grudnia 2021

Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-pedagogiczne.pl/kursy/802/studia/podyplomowe/resocjalizacja-i-socjoterapia/src-BlogResocjalizacja

Wiele osób z powodzeniem odnajduje się w tak zwanych zawodach „z misją”. Wśród nich z pewnością można wymienić między innymi zawody, które mają na celu poprawę jakości życia i sposobu funkcjonowania innych osób – dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych. Jakie zatem studia powinno się wybrać, aby pracować na rzecz drugiego człowieka oraz mieć poczucie realnego wpływu na świat?

Wśród nich na pewno należy wymienić studia podyplomowe resocjalizacja i socjoterapia, które umożliwiają pracę w placówkach edukacyjnych, szkołach specjalnych, ośrodkach dla młodzieży, aresztach i zakładach karnych, a także w domach pomocy społecznej czy placówkach wspierających osoby narażone na wykluczenie społeczne. Wymiarów pracy jest naprawdę wiele i z pewnością każda zainteresowana taką pracą osoba znajdzie coś dla siebie.

Studia podyplomowe resocjalizacja i socjoterapia realizowane są między innymi przez Wyższą Szkołę Kształcenia Zawodowego, która przygotowała dla kandydatów do podjęcia nauki bardzo ciekawą ofertę, która niewątpliwie wyróżnia się na tle innych. Jako zaletę studiów podyplomowych na tej uczelni należy wymienić między innymi doskonałą cenę (możliwość rozłożenia nauki na raty), przyjazną formę nauki (nowoczesny e-learning oraz studia oparte na kształceniu zdalnym), dostęp do najwyższej klasy materiałów dydaktycznych czy wsparcie wykwalifikowanej kadry nauczycieli.

Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego posiada wieloletnie, bo ponad już dwudziestoletnie doświadczenie w branży, co niewątpliwie przekłada się na wysoką jakość nauki (potwierdzoną chociażby certyfikatem jakości ISO). Studia podyplomowe z zakresu resocjalizacji oraz socjoterapii prowadzone są zgodnie z aktualnym rozporządzeniem MEN oraz MNiSW dotyczącym obowiązującej obecnie podstawy programowej, a każdy słuchacz w trakcie studiów realizuje 405 godzin kształcenia (w tym 120 godzin praktyk zawodowych w placówce tożsamej z programem zajęć) – studia ponadto trwają 3 semestry i dzięki swojej zdalnej formie umożliwiają pogodzenie nauki z innymi obowiązkami. Każdy absolwent studiów otrzymuje stosowną dokumentację, która potwierdza uzyskanie kwalifikacji zawodowych z zawodowych z zakresu resocjalizacji i socjoterapii (pedagog resocjalizacji, socjoterapeuta), co umożliwia rozpoczęcie natychmiastowej kariery zawodowej.