Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-pedagogiczne.pl/kursy/715/studia/podyplomowe/wczesne-wspomaganie-rozwoju-dziecka-dla-pedagogow-specjalnych/src-BlogWczesnWspom

Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka to kierunek studiów, który przydadzą się każdej osobie pracującej z dziećmi. Zwłaszcza z dziećmi w wieku przedszkolnym, które mogą odnieść wiele pożytku z zajęć w ramach wspomagania ich rozwoju. Takie zajęcia zwykle prowadzi się aż do pójścia przez dziecko do szkoły podstawowej, ale można zacząć je nawet z dziećmi rozpoczynającymi żłobek. W zasadzie im wcześniej zaczniemy z dziećmi terapię, rehabilitację czy też zajęcia wspomagające ich rozwój, tym lepsze rezultaty uzyskamy. Studia na tym kierunku można znaleźć na wielu uczelniach. Są one dedykowane nauczycielom, pedagogom, ale też rodzicom. Warto jednak sprawdzić przed zapisaniem się na zajęcia, jakie trzeba spełniać wymagania, aby do nich przystąpić. Z racji tego, że inaczej ułożony jest plan zajęć dla osób, które interesują się tą tematyką oraz inny zakres materiału przewidziano dla osób, które już mają status choćby pedagoga specjalnego. Na szczęście każda chętna osoba może znaleźć studia dla siebie.

Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego oferuje między innymi studia podyplomowe Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka dla pedagogów specjalnych w Warszawie. Bardzo dużo osób jednak zapisuje się w tej uczelni na studia przez e-learning. Studia przez Internet dla wielu osób wciąż są nowością, ale warto wiedzieć, że taka metoda nauki jest jak najbardziej legalna i uznawana za odpowiednią przez MNiSW oraz Ministra Edukacji Narodowej. A to właśnie MEN ustala zakres wykształcenia pracowników oświaty, w tym pedagogów. Uczelnia istnieje już od ponad 20 lat i oferuje kilkadziesiąt kierunków studiów podyplomowych dla nauczycieli, pedagogów czy osób zainteresowanych tematyką pedagogiczną. Studia online to także świetna alternatywa dla osób, które już pracują zawodowo.

Warto wiedzieć, że na tej uczelni studia są prowadzone na podstawie Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela. Po ich ukończeniu i zdaniu stosownych egzaminów, otrzymamy świadectwo potwierdzające ukończenie studiów podyplomowych. Będzie ono przydatne, gdy w pracy trzeba będzie potwierdzić uzyskane kwalifikacje.