Muzykoterapia

Cena: 400 zł (czesne)
Liczba wpłat: 10
Liczba semestrów: 3

Pamiętaj, że istnieje możliwość wyboru płatności semestralnej bądź jednorazowej

Rekrutacja otwarta

Ocena słuchaczy: 184 opinii
8.9
< powrót do oferty

Kierunek studiów: Muzykoterapia


Rodzaj studiów: studia podyplomowe


Z wykorzystaniem metod kształcenia: online (e-learning)


Cel: 

Celem wskazanego kierunku jest przekazanie słuchaczom specjalistycznej i aktualnej wiedzy z obszaru muzykoterapii pozwalającej udoskonalić efekty terapeutyczne w leczeniu zaburzeń psychosomatycznych, schorzeń psychicznych oraz nerwic. Formuła studiów umożliwia kompleksowe oraz metodyczne przygotowanie do kształcenia z wykorzystaniem terapii za pośrednictwem sekwencji dźwięków.


Czas trwania studiów: 3 semestry


Opis kierunku: 

Kierunek z obszaru muzykoterapii umożliwi słuchaczom kompleksowe poznanie technik działalności terapeutycznych podejmowanych bezpośrednio przez kontakt z muzyką.


Program kształcenia przewiduje zagadnienia związane z m.in.:

- muzykoterapią w psychoterapii i rehabilitacji,

- surdomuzykoterapią i tyflomuzykoterapią,

- historią muzyki,

- prowadzaniem muzykoterapii dla osób niepełnosprawnych intelektualnie,

- metodami i technikami szeroko rozumianej arteterapii.


Absolwenci kierunku zdobędą kluczowe umiejętności niezbędne do samodzielnego tworzenia i realizowania własnych koncepcji muzykoterapeutycznych, a także zostaną przygotowani do efektywnego prowadzenia muzykoterapii z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi z różnego rodzaju problemami.

Ponadto ukończenie studiów podyplomowych na wskazanym kierunku daje możliwość pracy na stanowisku Muzykoterapeuty w podmiotach leczniczych.


Adresaci:

Studia są skierowane do absolwentów studiów wyższych, w szczególności z zakresu: zdrowia publicznego, pielęgniarstwa, fizjoterapii, terapii zajęciowej, psychologii, socjologii, pedagogiki, kulturoznawstwa, bibliotekoznawstwa, sztuk plastycznych, instrumentalistyki, edukacji muzycznej, teorii muzyki. Dodatkowo kierunek adresowany jest do pracowników socjalnych placówek pomocy społecznej i domów pomocy społecznej, domów kultury, lekarzy i innych pokrewnych specjalności oraz do wszystkich innych osób, które pragną wzbogacić swój warsztat pracy o wykorzystywanie wybranych technik muzykoterapeutycznych.

Pobierz program kierunku