Pedagogika szkolna z psychopedagogiką kreatywności Szczecin

Ostatnia aktualizacja artykułu: 9 kwietnia 2021

Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-pedagogiczne.pl/kursy/529/studia/podyplomowe/pedagogika-szkolna-z-psychopedagogika-kreatywnosci/src-BlogPedSzkolna

Pedagog szkolny pełni niezwykle ważną rolę. Dzięki jego interwencji można rozwiązać wiele problemów uczniów, które rzutują na cały proces edukacji. Bardzo często pedagogiem zostają czynni nauczyciele, którzy mają wykształcenie w zupełnie innym kierunku. Aby jednak było to możliwe, muszą oni ukończyć studia podyplomowe. Bardzo ciekawą ofertę w tym zakresie oferuje Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego. Jest to popularna i ceniona uczelnia, która z powodzeniem działa już prawie od 20 lat i nieustannie się rozwija.

Kierunkiem studiów, na który z pewnością warto zwrócić uwagę jest: pedagogika szkolna z psychopedagogiką kreatywności, ucząc się w Szczecinie lub metodą online, u siebie w domu. Jest to bardzo ciekawa alternatywa dla tradycyjnej pedagogiki szkolnej. Warto na wstępie zaznaczyć, że wszystkie kierunki, które oferuje uczelnia są prowadzone w oparciu o aktualnie obowiązujące Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Zawodowego z 25 lipca 2019 roku. Duża zaletą Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego jest to, że przedmioty są realizowane online. Jest to bardzo duże udogodnienie dla osób czynnych zawodowo. Mogą oni z powodzeniem dopasować program zajęć do swojego czasu i możliwości. Ponadto jest to też oszczędności pieniędzy – student ponosi jedynie opłatę za czesne, które jest bardzo atrakcyjne. Nie musi on dodatkowo płacić za dojazdy na uczelnię, obiady czy noclegi.

Studia na kierunku: pedagogika szkolna z psychopedagogiką kreatywności realizowane są przez 2 semestry, które podzielono na 180 godzin. Warto zaznaczyć, że mają one charakter doskonalący. Absolwenci posiądą odpowiednią wiedzę i umiejętności, które pozwolą im pracować na stanowisku pedagoga szkolnego. Będą oni mogli dokonywać diagnoz dotyczących indywidualnych potrzeb podopiecznych, ewentualnych zaburzeń, niepowodzeń szkolnych, a także ich przyczyn. Ponadto będą oni mogli wspierać rozwój dzieci i młodzieży, koordynować wszelkie działania opiekuńczo – wychowawcze, organizować pomoc dla dzieci, a także dla ich opiekunów i przekazywać najmłodszym wiedzę o rozwoju psychofizycznym. Warto podkreślić, że studia są skierować do osób, które pracują na stanowisku nauczyciela lub pedagoga czy wychowawcy w różnych placówkach opiekuńczych, wychowawczych, a także socjalizujących. Absolwenci uzyskają taki sam dyplom, jak studenci, którzy ukończyli studia stacjonarne.