Jak zdobyć uprawnienia pedagogiczne Wrocław

Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-pedagogiczne.pl/oferta/src-BlogStudiaPedagogiczne

Kwalifikacje zawodowe są bardzo ważne. Właśnie przez chęć ich zdobycia wiele osób zapisuje się do szkół średnich, które już po ich ukończeniu dają zawód. Najwięcej osób wybiera naukę w szkole wyższej w kierunku, w którym chcą pracować. Obecnie można też znaleźć wiele różnych kursów kwalifikacyjnych, które nadają zawód nawet osobom, które tylko ukończyły szkołę podstawową. Można więc z całą pewnością powiedzieć, że obecnie można bardzo łatwo zdobyć nowe uprawnienia lub kwalifikacje zawodowe. A co z uprawnieniami nauczyciela lub osoby, która chce pracować w placówce edukacyjnej? Jak zdobyć uprawnienia pedagogiczne we Wrocławiu?

Z tym także nie ma najmniejszego problemu. W zależności od tego jaki już ukończyliśmy stopień edukacji możemy wybrać studia od I stopnia lub studia podyplomowe. Jeśli ktoś dopiero myśli o karierze nauczyciela powinien ukończyć wymagane studia przedmiotowe w kierunku, jakiego chce potem nauczać jako przedmiot szkolny i nabyć uprawnienia pedagogiczne przez studiowanie podyplomowe z przygotowania pedagogicznego. Z kolei gdy ktoś już całkowicie ukończył studia na przykład w stopniu magistra czy doktora i chce nauczać to również musi dodatkowo pozyskać uprawnienia pedagogiczne.

Także osoby, które studiowały kierunki takie jak AWF i myślą o zostaniu trenerem dzieci i młodzieży czy psychologowie, którzy mają podjąć pracę szkolnego psychologa muszą mieć odpowiednie przygotowanie pedagogiczne. Jest wiele szkół, które je zapewniają. Warto jednak wybrać placówkę, która uczy wszystkich niezależnie od miejsca zamieszkania, a do tego oferuje bardzo wiele kierunków z zakresu pedagogiki. Jest to Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego, która oferuje studia podyplomowe metodą e-learning.

Przede wszystkim Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego wpisana jest do rejestru szkół wyższych oraz do rejestru instytucji szkoleniowych. Co w praktyce oznacza, że spełnia wymagania MEN i MNiSW. Sama metoda nauczania jest akceptowana od dawna przez MEN, choć nie jest zbyt częstym rozwiązaniem. Można tu podjąć studia podyplomowe, co oznacza, że trzeba mieć ukończone co najmniej studia pierwszego stopnia.

Przygotowanie pedagogiczne to jedno z najczęściej wybieranych uprawnień. Zajęcia trwają wymagane przez MEN 270 godzin oraz trzeba zrealizować 150 godzin praktyk pedagogicznych w wybranej przez siebie placówce. Po zaliczeniu zajęć i zdaniu egzaminu otrzymamy świadectwo zgodne ze wzorem MNiSW. Można też zapisać się na inny kierunek pedagogiczny, choćby jeden z kierunków pedagogiki specjalnej. Takie uprawnienia z kolei przydadzą się do pracy w szkołach specjalnych albo w pracy nauczyciela wspomagającego.