Kto może zostać nauczycielem matematyki?

Nauczyciel matematyki

Najbardziej przydatną umiejętnością jest dążenie do wyznaczonych celów – dr Sylwia Domagalska

Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie kierunku: Nauczanie matematyki

Nauczyciel matematyki – wymagania i kwalifikacje

Kto może zostać nauczycielem matematyki? Pracę jako nauczyciel matematyki w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych mogą podjąć osoby, które posiadają przygotowanie pedagogiczne do nauczania przedmiotów oraz ukończyły studia licencjackie lub magisterskie z zakresu matematyki, lub studia podyplomowe nadające kwalifikacje do nauczania matematyki.

Możliwość ukończenia studiów podyplomowych z zakresu nauczania przedmiotu jest doskonałym sposobem zwiększenia konkurencyjności na rynku pracy dla czynnych zawodowo nauczycieli oraz wyjściem naprzeciw osobom, które zawsze marzyły o podjęciu pracy w charakterze nauczyciela, a ukończyły studia innej specjalizacji.

Jak zostać nauczycielem matematyki?

Ważne jednak jest to, aby wybrać studia podyplomowe spełniające wymogi programowe, regulowane przez aktualne rozporządzenie MNiSW. Do której uczelni możemy zapisać się na studia podyplomowe, bez obaw o jakość kwalifikacji? Na pewno do Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego.

Uczelnia ta oferuje kierunki zarówno z zakresu przygotowania pedagogicznego do prowadzenia przedmiotów, jak i kierunki nadające uprawienia do nauczania przedmiotów, między innymi Nauczanie matematyki w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych, które pozwalają na uzyskanie świadectwa już w trzy semestry.

Nauczyciel matematyki – jakie studia należy ukończyć?

Proponowane studia w praktyczny sposób przygotowują do wykonywania zawodu nauczyciela matematyki. A co z dojazdami i miejscem nauki? Dzięki temu, że WSKZ realizuje studia online, nie musimy się martwić takimi rzeczami, a wystarczy zapisać się na zajęcia, opłacić je i już można na własnym komputerze zacząć naukę. I co ważne, przerabiamy materiał zajęć dokładnie wtedy, gdy mamy na to czas i chęci.

Ta forma nauki jest zgodna ze standardami kształcenia i w niczym nie odbiega od studiów stacjonarnych. Uczymy się tych samych przedmiotów, zdajemy ten sam egzamin i na koniec otrzymujemy świadectwo ukończenia studiów podyplomowych, wydawane na identycznym wzorze MNiSW. Na świadectwie wydawanym przez WSKZ nie ma adnotacji, że studia podyplomowe realizowane były w formie online.