Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z profilaktyką społeczną Katowice

Ostatnia aktualizacja artykułu: 9 kwietnia 2021

Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-pedagogiczne.pl/kursy/610/studia/podyplomowe/pedagogika-opiekunczo-wychowawcza-z-profilaktyka-spoleczna/src-BlogPedOpWych

Wiele osób interesuje się studiami z zakresu pedagogiki. Nie muszą być to tylko nauczyciele, aczkolwiek nie da się ukryć, że osoby pracujące w placówkach oświatowych muszą mieć choć podstawy wykształcenia pedagogicznego. Całkiem sporo nauczycieli dokształca się, aby zdobyć nie tylko wyższe kwalifikacje i możliwość rozwoju zawodowego, ale też wiedzę, która potrzebna jest do niełatwej pracy z młodzieżą. Dużo osób decyduje się na studia podyplomowe Pedagogika opiekuńczo – wychowawcza z profilaktyką społeczną np. w Katowicach. Natomiast jeśli ktoś nie zdążył się zapisać na ten kierunek albo też nie mieszka w tej okolicy z powodzeniem może zapisać się na te same studia przez Internet w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego.

Ta uczelnia prowadzi studia online dla nauczycieli i pedagogów na wielu kierunkach. W jej ofercie znajdziemy m.in. pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą z profilaktyką społeczną. Takie studia spełniają standardy kształcenia ustalone dla nauczycieli przez najnowsze rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej. Ponadto studia na tej uczelni są prowadzone na podstawie Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela. Dlatego też każdy nauczyciel czy pedagog szkolny, który postanowi się na nie zapisać może mieć pewność, że ze świadectwem ukończenia studiów podyplomowych na tej uczelni bez trudu znajdzie pracę lub dostanie awans w placówce oświatowej.

Studia na tym kierunku skierowane są przede wszystkim do osób, które chcą pracować jako pedagog opiekuńczo-wychowawczy, a zatem są dla obecnych oraz jeszcze uczących się zawodu pedagoga szkolnego, nauczyciele czy wychowawcy placówek opiekuńczo-socjalizujących. Po ukończeniu studiów na tym kierunku można z powodzeniem pracować jako wychowawca w świetlicy szkolnej, internacie czy bursie. Także można zostać pedagogiem szkolnym. Oczywiście z takim wykształceniem można pracować też w placówkach socjalizacyjnych, interwencyjnych, rodzinnych czy wielofunkcyjnych związanych z pomaganiem dzieciom i młodzieży. Również w centrach edukacji i kultury czy placówkach wychowania pozaszkolnego znajdzie się miejsce pracy dla osób z takim typem wykształcenia. Jak więc widać można objąć bardzo różne stanowiska pracy kończąc ten kierunek studiów podyplomowych.