Przygotowanie pedagogiczne jak zdobyć?

Ostatnia aktualizacja artykułu: 9 kwietnia 2021

Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-pedagogiczne.pl/oferta/src-BlogStudiaPedagogiczne

Zdobycie odpowiednich kwalifikacji do wykonywania pracy wymaga czasu. Czasami jednak okazuje się, że mimo ukończenia studiów II stopnia możemy nie mieć wystarczających kwalifikacji zawodowych, aby dostać wymarzoną lub zaplanowaną wcześniej posadę. Bardzo często zmiany wprowadzane są w zawodach dotyczących instytucji oświatowych. Obecnie nauczyciele oprócz wyższego wykształcenia w stopniu co najmniej magistra muszą też mieć przygotowanie pedagogiczne. Przygotowanie pedagogiczne jak zdobyć? Najwygodniejszym sposobem będą studia podyplomowe, które można zacząć już po ukończeniu I stopnia innych studiów. Dzięki temu można choćby ukończyć studia podyplomowe i II stopnia w tym samym czasie i od razu podjąć po nich pracę.

W Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego można zapisać się na studia podyplomowe właśnie z zakresu przygotowania pedagogicznego. Takie studia umożliwią nam podjęcie pracy w instytucji oświatowej, czyli choćby w szkole jako nauczyciel przedmiotowy. Najważniejszą kwestią w kontekście wykształcenia nauczyciela jest posiadanie wymaganych przez MEN kwalifikacji. Tutaj mamy gwarancję, że studia podyplomowe spełniają wymagania stawiane kompetencjom z zakresu przygotowania pedagogicznego. Są prowadzone jako studia podyplomowe, które trwają trzy semestry. Co bardziej istotne trwają 270 godzin i program nauki jest zgodny z wymaganiami MEN. Oprócz samego programu nauki, trzeba też zaliczyć z wynikiem pozytywnym 150 godzin praktyk zawodowych, w placówce zgodnej z kierunkiem studiów.

Same studia w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego są bardzo wygodne. Szkoła widnieje w rejestrze szkół wyższych, dzięki temu mamy pewność, że spełnia wymagania także MNiSW. Posiada certyfikat ISO, który jest świetną rekomendacją też placówki z 20-letnim stażem. Dlaczego studia w tym miejscu to najlepszy wybór? Choćby dlatego, że są to studia podyplomowe prowadzone za pomocą platformy e-learningowej. Oznacza to, że zapisać można się każdego dnia, bez patrzenia czy zaczął się już semestr akademicki. Uczymy się samodzielnie, a materiały dostarczane do nauki są zgodne z programem nauczania ustalonym przez MEN. Po zaliczeniu każdego działu wiedza jest sprawdzana i na koniec nauki również trzeba zdać egzamin.

Mimo wszystko takie studia podyplomowe są bardzo wygodną alternatywą, ponieważ można je ukończyć szybciej niż w trzy semestry, jeśli tylko mamy tyle czasu na naukę, aby uczyć się więcej i częściej. A do tego nie tracimy ani czasu, ani pieniędzy na dojazd do szkoły, bowiem uczyć możemy się po prostu w domu. Mimo to, po zakończeniu nauki, zdaniu egzaminu i zaliczeniu praktyk pedagogicznych, otrzymamy świadectwo zgodne ze wzorem MNiSW.