Przygotowanie pedagogiczne kurs

Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: Przygotowanie Pedagogiczne dla nauczycieli przedmiotów lub zajęć prowadzonych w szkole podstawowej i ponadpodstawowej

Jakie wymogi musi spełniać każdy nauczyciel, niezależnie od miejsca wykonywanego zawodu? Odpowiednie cechy charakteru, takie jak cierpliwość, kontaktowość i charyzma, będą z powodów oczywistych stawiać go wysoko na liście kandydatów. Jednak to tylko wrodzone zdolności, które nie zapewnią nam etatu w szkole. Punktem istotnym w CV jest zawsze rubryka z zaliczoną edukacją. Ukończone studia I stopnia wróżą całkiem dobrą przyszłość, choć nie powinniśmy być zdziwieni, gdy dyrektor placówki oświaty życzliwej spojrzałby na osobę z dyplomem II stopnia. Wyższy tytuł nie przesądza jednak o pewnym angażu w szkole. Niezbędnym wpisem w życiorysie każdego nauczyciela są zdobyte oficjalne kwalifikacje zawodowe.

O jakich kwalifikacjach mowa? To nic innego jak przygotowanie pedagogiczne. Można je zrealizować na kilka sposobów, począwszy od wyboru formy programu – przygotowanie pedagogiczne jako kurs lub studia podyplomowe. Najlepiej, jeśli uda nam się znaleźć kierunek przygotowanie pedagogiczne w postaci studiów podyplomowych o silnym charakterze kursu kwalifikacyjnego, bowiem realizowane są z uwzględnieniem praktycznego ujęcia pracy. W większości przypadków jest to 270 godzin lekcyjnych i 150 godzin praktyki, która pozwali nam skonfrontować naszą wiedzę z codziennymi zadaniami nauczyciela.

Mniejsze znaczenie od „statutu” programu zajęć ma tryb edukacji. Już od dłuższego czasu formuła stacjonarna zestawiana jest na równi z nauczaniem online. Oferują tą samą liczbę godzin nauki, identyczne przedmioty nauczania, jak również końcowy egzamin kwalifikacyjny. Przez wielu internetowe zdobywanie kwalifikacji jest nawet lepsze. W trybie online zapłacimy mniej, dodatkowo zyskując więcej wolnego czasu. Nie mamy w końcu narzuconego terminu zajęć, a sami dobieramy chwilę na lekcję. A uczyć można się wszędzie tam, gdzie jest komputer i połączenie internetowe. Koniec końców, na kursie stacjonarnym i internetowym otrzymamy świadectwo wydane na wzorze MEN.

W obydwu przypadkach najważniejszą kwestią jest sama szkoła. Na rynku pracy liczą się kwalifikacje uzyskane z placówek, które spełniają wszelkie wymogi Ministra Edukacji Narodowej, a także MNiSW. Jedną z nich jest Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego, która od 20 lat z powodzeniem realizuje kursy dla nauczycieli, a w tym przygotowanie pedagogiczne kurs. O jakości programu zajęć i ważnych świadectwach informuje nas wpis do rejestru szkół i placówek działających w Polsce. Co więcej, Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego posiada certyfikat ISO, a ten dokument gwarantuje, że szkoła realizuje zajęcia według najwyższej klasy nauczania.