Studia podyplomowe Andragogika oraz coaching i tutoring w edukacji

Ostatnia aktualizacja artykułu: 9 kwietnia 2021

Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-pedagogiczne.pl/kursy/4866956/studia/podyplomowe/andragogika-oraz-coaching-i-tutoring-w-edukacji/src-BlogAndragCoach

Bardzo dużo osób interesuje się nauczaniem osób dorosłych. Wynika to z chęci pomagania innym w celu odnalezienia życiowego celu, rozwijania kariery zawodowej. Dzisiaj wystarczą dobre kwalifikacje dla danego zawodu i można realizować swoje marzenia. Jest to ścieżka szczególnie polecana osobom mającym już doświadczenie w prowadzeniu lekcji indywidualnych, jak np. osobisty trener lub szkoleniowiec w firmie. Jednak także pracujący nauczyciele czy psychologowie mogą się dokształcać, aby uzyskać uprawnienia potrzebne do nauczania dorosłych.

Jaki kierunek studiów trzeba ukończyć, aby móc pracować z osobami dorosłymi? Studia podyplomowe Andragogika oraz coaching i tutoring w edukacji to najlepsze rozwiązanie na uzyskanie najlepszych kwalifikacji zawodowych. Jeśli ktoś nie zdążył zapisać się od nowego roku akademickiego, może przystąpić do tych studiów online w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego. Przez Internet również możemy ukończyć studia podyplomowe, które są akceptowane przez MEN czy MNiSW. Warto podjąć studia w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego, bowiem są prowadzone na podstawie Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela, a to stanowi gwarancję otrzymania dobrego wykształcenia i kwalifikacji potrzebnych do wykonywania pracy.

Studia na kierunku andragogika, coaching i tutoring zapewniają nie tylko możliwości znalezienia pracy w wielu miejscach, ale też dbają o nasz samorozwój. Realizowanie studiów przez Internet jest niezwykle łatwe. Po zapisaniu się na wybrany kierunek otrzymujemy dostęp do platformy e-learningowej, na której udostępniane są dla nas wszystkie materiały do nauki. Testy i egzamin końcowy są identyczne jak na studiach stacjonarnych, więc mówimy o tym samym poziomie nauczania. Aczkolwiek e-learning ma przewagę nad klasycznym trybem studiów – nauka przebiega w sposób indywidualny, nadto realizowana w domu jest bardziej efektywna niż studia prowadzone w grupie.