Studia podyplomowe Bibliotekoznawstwo (3 sem)

Ostatnia aktualizacja artykułu: 9 kwietnia 2021

Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-pedagogiczne.pl/kursy/595/studia/podyplomowe/bibliotekoznawstwo-3-sem/src-BlogBibliotekoznawstwo

Wbrew pozorom biblioteki to nadal popularne miejsca. Wiele osób nie chce kupować książek, ponieważ nie ma gdzie ich trzymać lub też nie chce wydawać na nie pieniędzy, skoro można je wypożyczyć z biblioteki za darmo. Nie tylko uczniowie i studenci do nich uczęszczają. W Polsce czytelnictwo jest na całkiem wysokim poziomie, a w bibliotekach przybywa nowości wydawniczych, więc każdy może znaleźć ciekawe książki dla siebie. Kto może pracować w bibliotece? Obecnie wystarczy skończyć choćby Studia podyplomowe Bibliotekoznawstwo (3 sem) online. W bibliotekach nie tylko wydaje i przyjmuje się książki, ale też organizuje różnego rodzaju wydarzenia kulturalne czy po prostu zarządza księgozbiorem, do czego potrzeba fachowej wiedzy, jaką można zdobyć właśnie na studiach.

Taki kierunek studiów można znaleźć między innymi w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego. Ta uczelnia oferuje studia przez Internet, czyli online, na których będziemy się uczyć przez 3 semestry. Po ukończeniu tego kierunku można pracować nie tylko jako bibliotekarz, ale też jako nauczyciel bibliotekarz. Posadę na tym stanowisku można objąć w bibliotekach szkolny czy ogólnie mówiąc w placówkach oświatowych. Oczywiście można też z takim wykształceniem podjąć pracę w jakiejkolwiek bibliotece, nie musi to być tylko biblioteka szkolna.

W Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego studia są prowadzone na podstawie Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela. Oznacza to, że każda osoba, która je ukończy z powodzeniem uzyska odpowiednie kwalifikacje zawodowe, aby pracować w szkołach różnego typu. Oprócz kierunku bibliotekoznawstwo można znaleźć tu wiele innych ciekawych zajęć dedykowanych nauczycielom i pedagogom.

Nauka online oznacza skupienie się na realizowaniu podstawy programowej i efektywne nabywanie wiedzy, ponieważ można się uczyć z domu, w godzinach, które nam najlepiej pasują. A wygospodarowanie czasu wedle własnych preferencji sprzyja też efektywności. Zwłaszcza jeśli ktoś potrzebuje ciszy i spokoju, aby się uczyć i lubi to robić wieczorami, bez problemu takie warunki do nauki sobie zapewni. Taka metoda nauki akceptowana jest przez MEN i MNiSW. Warto wspomnieć, że ta uczelnia działa już od 20 lat i wykształciła wielu studentów. Obecnie posiada też certyfikat ISO.