Tutoring i coaching w edukacji Szczecin

Ostatnia aktualizacja artykułu: 9 kwietnia 2021

Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-pedagogiczne.pl/kursy/121/studia/podyplomowe/tutoring-i-coaching-w-edukacji/src-BlogTutoringCoaching

Zawód coacha z roku na rok staje się coraz bardziej popularny. Dla wielu osób, nie jest jednak tak oczywiste czym zajmuje się coach. Celem jego działania jest przede wszystkim odnalezienie potencjału w swoim kliencie i wyzwolenie go. Coach poznaje cel danej osoby i pomaga w jego realizacji. Nie tylko motywuje, ale także podsuwa narzędzia, które mogą się przydać do realizacji celu. Dzięki współpracy z profesjonalnym coachem, można się bardziej otworzyć, znaleźć swoją drogą i realizować się.

Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego oferuje studia podyplomowe na kierunku: tutoring i coaching w edukacji Szczecin. Jest to bardzo ciekawy i pożądany kierunek, który pozwala słuchaczom na pełne wykorzystanie swoich możliwości i uzyskanie ciekawej i dobrze płatnej pracy. Studia trwają 2 semestry, w trakcie których student musi zaliczyć 220 godzin zajęć teoretycznych. Absolwenci będą mogli wykonywać zawód coacha, tutora i mentora. Uzyskają oni umiejętności: efektownego i skutecznego uczenia się, dobierania i stosowania narzędzi, które najlepiej się sprawdzą w danej sytuacji, stosowania metod przydatnych w coachingu i tutoringu. Słuchacze nauczą się także, jak doskonalić samoocenę i autodiagnozę i w jaki sposób analizować własne deficyty i zasoby. Adresatami kierunku są przede wszystkimi osoby zainteresowane własnym rozwojem zawodowym, osobistym, a także wspieraniem rozwoju osób indywidualnych, zespołów i grup, a także nauczyciele, psycholodzy, wychowawcy, pedagodzy, doradcy, terapeuci i dyrektorzy placówek edukacyjnych, wychowawczych i opiekuńczych.

Warto podkreślić, że zajęcia na wszystkich kierunkach realizowanych na Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego odbywają się online. Dzięki temu studenci nie mają problemu z pogodzeniem pracy zawodowej z nauką. Mogą oni poszerzać swoje kwalifikacje bez wychodzenia z domu, w dowolnie wybranym przez siebie momencie! Dużą zaletą jest także możliwość rozpoczęcia nauki od razu po dokonaniu wymaganej opłaty. Nie trzeba czekać, aż zostanie utworzona nowa grupa słuchaczy. W trosce o swoją przyszłość i karierę zawodową, warto już teraz skorzystać z oferty WSKZ. Studia realizowane są w oparciu o Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z lipca 2019 roku, a wszyscy absolwenci otrzymują dyplom, który jest zgodny z aktualnym wzorem MNiSW.