Pedagogika leczniczo-terapeutyczna Gdańsk

Ostatnia aktualizacja artykułu: 9 kwietnia 2021

Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-pedagogiczne.pl/kursy/658/studia/podyplomowe/pedagogika-leczniczo-terapeutyczna/src-BlogPedLeczTer

Większość osób musi zdobywać wiedzę ze względu na wymagania stawiane nauczycielom przez Ministra Edukacji Narodowej. Odpowiada on za całokształt szkolnictwa, które tworzą właśnie nauczyciele i pedagodzy. To dzięki nim dzieci i młodzież zdobywają potrzebną im wiedzę i mogą się rozwijać. Jednak, aby było to możliwe sami nauczyciele i pedagodzy muszą mieć odpowiedni zakres wiedzy i umiejętności pedagogicznych, aby uczyć innych. Dlatego też bez przygotowania pedagogicznego oraz studiów przedmiotowych nie można otrzymać pracy w placówce oświatowej. Natomiast, jeśli chcemy pracować z dziećmi i młodzieżą, które mają większe potrzeby edukacyjne lub też poważnie chorują i przez to nie mogą uczyć się w szkole razem z rówieśnikami, potrzebne będzie wykształcenie z zakresu pedagogiki specjalnej lub też terapeutycznej albo leczniczo-terapeutycznej. Nie trzeba zaczynać takiego kierunku od podstaw.

W Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego można zapisać się na studia podyplomowe Pedagogika leczniczo-terapeutyczna w Gdańsku albo przez Internet. Na tej uczelni każdy kierunek dostępny jest online, dzięki czemu nawet tak zapracowane osoby jak nauczyciele mogą pogodzić studia z pracą zawodową. Studia na tej uczelni są prowadzone na podstawie Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela.

Po ukończeniu tego kierunku studiów można podjąć pracę w wielu placówkach. Mogą one być też przydatne, aby podnieść dotychczasowe kwalifikacje zawodowe i uzyskać nowe stanowisko pracy w miejscu, w którym już pracujemy. Jednakże ukończenie tego kierunku daje ogromne szanse na zatrudnienie w wielu miejscach, nie tylko w szkole. Z powodzeniem można prowadzić zajęcia terapeutyczne, edukacyjne, wychowawcze, opiekuńcze czy rehabilitacyjne. Przede wszystkim jest to praca z uczniami przewlekle chorymi, a także z dziećmi i młodzieżą z chorobami psychosomatycznymi czy też z niepełnosprawnością. Nauczyciel, który ma wykształcenie z zakresu pedagogiki leczniczo-terapeutycznej może prowadzić zajęcia w ośrodkach leczniczych czy w zakładach opiekuńczo-leczniczych.